Etykiety gwarancyjne “Void If Broken” są w rzeczywistości nielegalne

W przypadku, gdy w jakimkolwiek momencie nie chciałeś przekazać zepsutego telefonu do warsztatu naprawczego lub wahałeś się, czy go samemu wywietrzyć przy pomocy wygodnej jednostki naprawczej, wszystko dzięki naklejce, która pozbawia Cię gwarancji, nie da ci szansy na ponowne zatrzymanie cię. FTC formalnie ostrzega organizacje, które wykorzystują je, że są nielegalne, a zatem głupie. Przeoczyć!

FTC wysłała ostrzeżenia do sześciu godnych uwagi organizacji, które pozostają anonimowe w publicznym oświadczeniu urzędu, ale które są w kwestii dostarczania i oferowania “samochodów, gadżetów do komórek i gier wideo”. Naklejki, które te organizacje wykorzystują, a które z pewnością zauważyliście, zostały skrzyżowane z Aktem Gwarancyjnym Magnuson-Moss, który potwierdza, że ​​tego rodzaju ograniczające artykulacje są w większości nielegalne, chyba że organizacje otrzymają zrzeczenie się od FTC lub dostarczą nowe części do wolny.

FTC podaje kilka przypadków zawinionych treści do ustawienia: Wykorzystanie części [nazwa firmy] jest wymagane, aby zachować swoje. . . gwarancje producenta i obowiązujące umowy serwisowe. Ta gwarancja nie powinna mieć znaczenia w przypadku tej pozycji. . . jest wykorzystywany z przedmiotami, które nie zostały sprzedane lub autoryzowane przez [nazwa firmy]. Ta gwarancja nie ma żadnego istotnego znaczenia, jeśli ta pozycja. . . ma pieczęć gwarancyjną na [produkcie] zmienioną, okaleczoną lub ewakuowaną. Jest to ogromna wygrana dla nabywców, nawet podczas walk w sądzie, gdzie organizacje od Apple’a do John Deere walczą, aby zapewnić sobie wieczną kontrolę nad tym, co dokładnie możecie zrobić z urządzeniami, które najwyraźniej twierdzicie. Tak więc, gdy tylko stwierdzicie, że macie zdolność do naprawienia przez pomylenie śrubą lub drutem tylko smidgen, macie na nim. Ta naklejka jest zasadniczo nieszkodliwa.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *